FAQ czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie

Czym jest Toastmasters w kilku słowach?

Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która od ponad 90 lat na całym świecie daje możliwość rozwijania swoich kompetencji miękkich, takich jak przemawianie publiczne i przywództwo.

Kto może być członkiem tej organizacji?

Każda osoba, która ukończyła 18 lat. W klubach Toastmasters można spotkać pełen przekrój wiekowy osób.

Czy przyjście jako gość wiąże się z opłatami?

Nie. Każda osoba może przyjść na spotkania klubu trzy razy jako gość i nie będzie ponosiła w związku z tym żadnych kosztów. Dopiero gdy gość zdecyduje się na dołączenie do organizacji wnosi opłaty członkowskie.

Ile kosztuje członkostwo w Toastmasters?

Na dzień 28 marca 2024 jednorazowa opłata rejestracyjna wynosi około 100 zł. Oprócz tego płaci się półroczne składki członkowskie w wysokości 300 zł. Wszystkie te opłaty klub przekazuje do centrali w USA. Ceny są przybliżone ze względu na kurs dolara.

Czy jeśli się zapiszę do klubu, to muszę chodzić na spotkania?

Nie. W Toastmasters dużo można, ale nic nie trzeba. Od Ciebie zależy ile czasu przeznaczysz na spotkania.

Czy można być członkiem w kilku klubach?

Tak. Są osoby, które mają wykupione członkostwo w kilku klubach.

Czy wszystkie spotkania są takie same?

I tak i nie. Każde spotkanie Toastmasters odbywa się wg określonej agendy. Jednakże nigdy nie ma takiego samego spotkania – zawsze uczymy się czegoś nowego.

Jakie dodatkowe korzyści płyną ze spotkań?

Oprócz wzrostu pewności siebie, networkingu, można podszkolić np. język – organizujemy spotkania klubów anglojęzycznych, niemieckojęzycznych oraz spotkania klubów o tematyce biznesowej.


Toastmasters – kim jesteśmy?

Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która od ponad 100 lat na całym świecie daje możliwość rozwijania swoich kompetencji miękkich, takich jak przemawianie publiczne, komunikacja i przywództwo.

Cechą charakterystyczną jest systematyczność spotkań (2 godziny co poniedziałek zazwyczaj od 19:00), oraz nauka w przyjaznej atmosferze zaś za rozwój odpowiedzialna jest informacja zwrotna ze strony zaangażowanej społeczności.