Co szczególnie cenimy w spotkaniach klubów Toastmasters?

Wielką wartością spotkań klubów Toastmasters jest możliwość uzyskania szczegółowej informacji zwrotnej na temat swojego wystąpienia.

Każdy mówca:

🎯 ma oceniającego, który skupia się na analizie treści mowy i wygłasza podczas spotkania ewaluację

🎯dodatkowo, otrzymuje kompleksową ocenę pod kątem mowy ciała, pracy głosem, płynności mowy, języka, a także czasu na scenie

Kto piastuje te funkcje? My, klubowicze. Każdy poniedziałek to dla nas szansa na rozwój w innej roli. Jesteśmy dla siebie wzajemnie wsparciem, razem się uczymy i szlifujemy wystąpienia publiczne oraz kompetencje liderskie.

Zadaniem specjalnym na każdym spotkaniu jest bycie Toastmasterem wieczoru. To osoba prowadząca, której przywilejem jest między innymi zaproponowanie tematu przewodniego. W ostatnim czasie bardzo ciekawą dyskusję wywołał Przemysław poruszając kwestie tego, jak wyobrażamy sobie swoją emeryturę. Pomysły były różne, tak jak różni są nasi klubowicze.

A Ty, jaki masz plan?

Na emeryturę, bo na najbliższy poniedziałek to wiadomo – spotkanie z nami! 😊

Chronometrażysta odpowiedzialny za czas
Mówczyni Małgosia
Mówczyni Zuzanna
Gramatyk – dbający o poprawność języka
Toastmaster wieczoru – Przemysław
Prowadzący i zwycięzca konkursu Gorących Pytań

Toastmasters – kim jesteśmy?

Toastmasters to międzynarodowa organizacja non-profit, która od ponad 100 lat na całym świecie daje możliwość rozwijania swoich kompetencji miękkich, takich jak przemawianie publiczne, komunikacja i przywództwo.

Cechą charakterystyczną jest systematyczność spotkań (2 godziny co poniedziałek zazwyczaj od 19:00), oraz nauka w przyjaznej atmosferze zaś za rozwój odpowiedzialna jest informacja zwrotna ze strony zaangażowanej społeczności.