Od niedawna funkcjonuje w naszym klubie zasada, że jedno spotkanie w miesiącu przeznaczone jest na tzw. maraton przemówień. Rezygnujemy wtedy z niektórych stałych elementów naszych spotkań, jak np. „Gorące Pytania”. Zamiast tego zwiększamy liczbę mówców. Dajemy członkom klubu jeszcze większą przestrzeń do realizacji projektów i realizacji siebie.

W miniony poniedziałek spotkanie poprowadziła Paulina Kreczmańska.

Zdecydowanie jestem zwolenniczką bycia tu i teraz. Uważnego kontemplowania danej chwili. Jednak zdaję sobie sprawę, ze niezwykle ważne jest też spojrzenie wstecz. Refleksja nad tym, co się zadziało w naszym życiu. Jak jednak w tym gąszczu zdarzeń i dat wydobyć to, co naprawdę ważne? Jedną z odpowiedzi jest Project Life – wprowadziła publiczność w temat spotkania.

Na naszej toastmasterowej scenie wystąpiło aż sześciu mówców. Po raz pierwszy swoje przemówienie wygłosili: Sylwia i Mariusz. Przełamali lody, otworzyli się przed publicznością i tym samym zrobili pierwszy krok na drodze do doskonalenia swojego warsztatu mówcy.

Z kolei Paweł, w swoim drugim projekcie, podkreślił, jak ważna jest wytrwałość i jasność postawionego celu. Łukasz wplatając w swoją wypowiedź humor, wywołał uśmiech na twarzach słuchaczy.

Za chwilę nauczę Was rysować – Wojtek podczas swojego wystąpienia podjął się nie lada zadania. Dotrzymał obietnicy i krok po kroku poprowadził nas przez sztukę rysowania.

Marcin swoim przemówieniem skłonił nas do refleksji nad dalszymi losami Toastmasters w Lublinie. Klub rozwija się ntak prężnie, że może warto rozważyć opcję stworzenia drugiego polskojęzycznego klubu w tym mieście?

W drugiej części spotkania każdy z mówców otrzymał rzetelną informację zwrotną. Mimo braku „Gorących Pytań” utrzymany został odpowiedni poziom rywalizacji i adrenaliny. Publiczność oddała swój głos na najlepszego ich zdaniem mówcę i oceniającego.

Zwyciężyli: Wojciech Mach (Mówca) i Bartosz Liberski (Oceniający).

Wiceprezes ds. Edukacji, Wojtek ogłosił także wyniki na „Toastmastera Miesiąca” w styczniu. I w tej rywalizacji wygrał Bartosz Liberski.

Jeszcze raz gratulujemy!