Ninja vs Pirat! Którym typem mówcy jesteś?

Posted in event / Posted By: admin
02
Lut

Nie da się ukryć, że każdy ma swój własny styl występowania na scenie. Organizatorzy TLI (Toastmasters Leadership Intstitute) we Wrocławiu wysnuli wniosek, że mówców można podzielić na Piratów – bardzo energiczni, czasem wręcz ekscentryczni oraz Ninja – zachowawczych w gestach, ale precyzyjnych w słowie.

Toastmasters to nie tylko spotkania raz w tygodniu. To także konkursy i konferencje, na których spotykamy się z Toastmasterami z Polski i z zagranicy. W dniach 29-31 stycznia 2016 r. przedstawiciele naszego klubu uczestniczyli w konferencji TLI we Wrocławiu. Dla członków zarządu przeprowadzono szkolenia, które pomogą im lepiej pełnić swoje funkcje. Dla pozostałych, a było nas ponad 300 osób, odbywały się liczne warsztaty. Poszerzyliśmy wiedzę o tym jak być lepszymi liderami i mówcami.

Bardzo nas cieszy i jesteśmy niesamowicie dumni, że w gronie prowadzących byli również nasi dwaj Toastmasterzy – Marcin Kruk i Bartosz Liberski. Marcin zdradzał sekrety organizacji eventów, Bartek tłumaczył czym jest asertywność i jak wprowadzać ją w życie, aby obie strony czuły się wygrane. Ponadto, o tym jak efektywnie wykorzystywać swój głos, opowiadała wywodząca się z naszego klubu Oktawia Czechowska – obecnie prezes Tricity Toastmasters International Club. Cała trójka fantastycznie sobie poradziła! Gratulujemy!

Przygotowanie konferencji wiąże się z wieloma godzinami planowania, pracy i zaangażowaniem całego sztabu ludzi. Po organizacji I Efektu Toastmasters, śmiało możemy powiedzieć, że wiemy coś na ten temat.

Konferencje Toastmasters zawsze są źródłem wiedzy, inspiracji i dobrej zabawy – mówi o TLI we Wrocławiu, główny koordynator Efektu TM, Marcin Kruk. Wrocławscy organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Dla mnie, wisienką na torcie był warsztat Oli Szczepaniak, dotyczący prowadzenia imprez w roli konferansjera.

Dobry gospodarz troszczy się nie tylko o efektowność, ale przede wszystkim o atmosferę, o to by goście czuli się komfortowo i zabrali ze sobą pozytywne wspomnienia. Nie inaczej było tym razem.

Gospodarze gościnni , pomocni i serdeczni. Logistycznie bez zarzutu – potwierdza nasza poprzednia Prezes, Asia Błachuta Warsztaty bardzo merytoryczne i wartościowe – udzielanie odpowiedzi na gorące pytania, prawidłowa odpowiedź zwrotna, liderstwo. Już szykuję się do przetestowania w praktyce podanych sugestii! Czuję jedynie niedosyt związany z niemożnością bycia w kilku miejscach w jednym czasie. Ale co zrobisz, nic nie zrobisz… 😉 Brawo Wrocław!

Kto pamięta swój pierwszy TLI? Największe wrażenie robi na nas, to z czym stykamy się po raz pierwszy. Nowi członkowie miewają dylemat czy powinni brać udział w konferencji, skoro dopiero co zapisali się do klubu. Naszym zdaniem jest to najlepszy sposób, aby zrozumieć działanie organizacji oraz doświadczyć potencjału możliwości jaki płynie z Toastmasters International. Mariusz Derkacz jest w klubie Toastmasters Lublin od pół roku.

TLI Wrocław to moja pierwsza konferencja Toastmasters. I już wiem ze była to pierwsza z wielu kolejnych. Podobał mi się warsztat Macieja Kietlińskiego, dotyczący prawidłowej ewaluacji. Bardzo przydatna wiedza o dawaniu informacji zwrotnej – punkt obowiązkowy dla każdego Toastmastera. Drugim wykładem, który zrobił na mnie największe wrażenie to przemówienie, Aleksandra Poraj-Żakieja- „Sztuka obchodzenia się ze strachem”. Krótko mówiąc – fantastyczni ludzie, magiczne miejsce, niezapomniane chwile. Dziękuje że mogłem być tam z Wami!

Kolejne wydarzenia już wkrótce, jak widać po opiniach uczestników warto brać w nich udział.

Dziękujemy całej ekipie Toastmasterów z Wrocławia za trud włożony w organizację konferencji.

Do zobaczenia na kolejnej!

Autor tekstu: Dominika Migryt
Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *