Po raz kolejny Klub Toastmasters Lublin wyłonił spośród swoich członków najlepszego mówcę oraz najlepszego recenzenta mowy. W poniedziałek 14 marca śmiałkowie wzięli udział w Konkursie Wystąpień Publicznych i Ocen. Był to pierwszy krok na drodze do eliminacji krajowych i  zmierzenia się z najlepszymi mówcami z całej Polski.

Spotkanie poprowadził Piotr Toborek. Na scenie w Konkursie Wystąpień Publicznych zobaczyliśmy w akcji Pawła, Dominikę i Michała. Każdy z mówców wyraził swoje myśli na wybrany przez siebie temat. Paweł Kloc w bardzo obrazowy i dynamiczny sposób opowiedział słuchaczom, co według niego jest naprawdę wpływa na nasz rozwój. Dominika Migryt zwróciła uwagę na to, jak rozpoznać, że to już „ta jedyna” lub „ten jedyny”. Michał Dec pokusił się o wygłoszenie mowy pogrzebowej. Wszyscy zaprezentowali na scenie swój styl, swoisty sposób wypowiadania myśli i prezentowania ważnych dla nich zagadnień.

W Konkursie Ocen wystąpił Marcin Kuśmierz i Michał Dec. Ich zadaniem było udzielenie informacji zwrotnej Pawłowi Polakowi, który wygłosił mowę testową.  Oboje wykazali się umiejętnością aktywnego słuchania i szybkiego ubierania myśli. Zwrócili uwagę na te mocne strony przemówienia, ale wyłapali także elementy do poprawy.

Wszystkim mówcom przysłuchiwali się sędziowie. W swojej ocenie brali pod uwagę szereg czynników, które wpływają na jakość przemówienia – m.in. sposób poruszania się na scenie, pewność siebie, postawę, pracę głosem, mowę ciała, słownictwo czy  przekaz.

W Konkursie Wystąpień Publicznych zwyciężył Paweł Kloc. Natomiast w Konkursie Ocen – Michał Dec. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w przygotowanie się do wystąpień. Gratulujemy zwycięzcom i trzymamy kciuki za kolejny etap zmagań 🙂