Toastmasters  w Polsce obecne jest już od blisko 21 lat. Co roku odbywają się konkursy na różnych szczeblach, mające na celu wyłonienie spośród członków poszczególnych  klubów, mistrzów przemawiania. Co roku nowi mistrzowie mają możliwość uczestnictwa w konkursach w języku angielskim, poza granicami naszego kraju i konkurowania z najlepszymi mówcami świata.

W sierpniu tego roku ,odbyło się  Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Toastmasterów, w trakcie którego wyłoniony został Mistrz Polski w wystąpieniach publicznych,  przemawiający w naszym ojczystym języku. Został nim Michał Zawadka. Mówca, członek nie tylko Klubu Toastmasters, ale również Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Twórca programu warsztatowego dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń i konferencji dla nauczycieli i rodziców – „Wyobraź świat dziecku”.  Aktor, konferansjer, lektor, animator publiczności. Człowiek dla którego sztuki walki nie są żadną tajemnicą, a pod słowem pasja kryją się takie dziedziny jak retoryka, sztuka słowa, możliwości i tajemnice umysłu oraz osiąganie założonych celów.

Konferencja odbyła się pod hasłem Efekt Toastmasters i trwała od 13 do 16 sierpnia 2015, a miała miejsce w Lublinie – Mieście Inspiracji. Zorganizowana dzięki zaangażowaniu Lubelskich Toastmasterów. Gościliśmy w naszym mieście ponad 200 profesjonalnych mówców z całego kraju. W trakcie całego wydarzenia poza Mistrzostwami Polski w Wystąpieniach Publicznych, odbywały się również szkolenia i warsztaty prowadzone przez  mówców i dla mówców. Warsztaty pokazywały jak pracować nad sobą oraz swoim przekazem werbalnym, by inspirować, motywować i poruszać słuchaczy. Jak sprawić, by po zejściu ze sceny nasze słowa jeszcze długo odbijały się echem w głowach  naszych słuchaczy. Kolejne konkursy już wkrótce, Tym razem wykażemy się poczuciem humoru przy mowach Humorystycznych…

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na fan page https://www.facebook.com/efekttm/photos_stream20